en_GBpl_PL

Co robić?

Szybkie korzyści

Pełne wdrożenie dojrzałego systemu SRPR / RZP to wielka praca. Naturalnym rozwiązaniem jest wdrożenie najpierw częściowych usprawnień, a potem dopiero nastawienie się na pełne usprawnienie tych systemów. Możesz rozpocząć swoją pracę od wybranego obszaru całego systemu. Może czujesz, że w Twoim kraju najbardziej potrzebne jest zdefiniowanie procesów governance? Albo uważasz, że potrzebne jest ustanowienie ogólno-rządowego biura zarządzania projektami? A może chciałbyś rozpocząć od szkolenia ludzi, którzy w przyszłości byliby wiodącą kadrą zarządzania projektami rządowymi? Inny kierunek rozpoczynania prac nad pełnym wdrożeniem MDRZP to poszczególne sektory działalności rządu. Może rozpocząć prace od wdrożenia zarządzania projektami w obszarze kolejnictwa? Pomoc społeczna? Edukacja? To byłby krok w kierunku przyszłego osiągnięcia poziomu rządowego. Możesz zacząć w ten sposób, ale – jeśli myślisz o całościowym usprawnieniu SRPR– to powinieneś od początku myśleć, jaki będzie ostateczny kształt tego systemu wspomagającego pracę Twojego rządu. 

Oczywiście szybkość uzyskania korzyści należy rozumieć względnie, w odniesieniu do pełnego wdrożenia MDRZP. Ich uzyskanie na pewno będzie trwało dłużej niż tygodnie.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.