en_GBpl_PL

Co robić?

Wdrażanie strategii rozwoju SRPR

„Jedyną” rzeczą do zrobienia po zdefiniowaniu strategii jest jej wdrożenie. Jest to skomplikowana praca. Ma strukturę programu. W ramach tego programu musi być zrealizowanych kilka projektów. Zwykle trwa kilka lat. Program ten jest podatny na wiele wpływów, modyfikacji i aktualizacji. Wdrażając wszelkie ulepszenia, musisz stale pamiętać, że musisz być wspierany przez rząd jako całość, musisz mieć sponsora wykonawczego (najlepiej w randze wicepremiera), a Twoje reformy są akceptowane przez personel instytucji rządowych.

Mapa drogowa powinna być podzielona na fazy. Każda faza powinna zakończyć się określonym efektem. Na przykład w pierwszej fazie należy wytworzyć w rządzie świadomość znaczenia zarządzania projektem. W drugiej fazie możesz wdrożyć procesy zarządzania projektami w jednej lub dwóch instytucjach rządowych. W trzeciej fazie… To naprawdę zależy od Twoich potrzeb. Nikt, kto nie zna Twojego środowiska i potrzeb, nie będzie w stanie zaplanować tego, czego potrzebujesz. Ponadto doświadczenie zwykle pokazuje, że ostatnie osiągnięcia generują nowe potrzeby lub modyfikują istniejące wcześniej. Pod koniec każdej fazy powinieneś ocenić swój główny plan poprawy dojrzałości zarządzania projektem i zaktualizować go.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.